Haber

Bakan Koca’dan sakalını neden kesmediği sorusuna yanıt: Anadolu’da cenaze sahibi definden sonra sakalını keser

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler, 10 ilimizde çok sayıda binanın yıkılmasına, binlerce vatandaşımızın ölümüne neden oldu. Şiddetli sarsıntıların ardından arama kurtarma çalışmaları ilk günden itibaren devam ederken, bakanlar da çalışmaları koordine etmek için bölgedeydi.

BAKANLARIN SAKALLARINI KESMEMESİ GÜNDEM OLDU

Sosyal medyada gündeme gelen konulardan biri de bölgedeki çalışmaları yakından takip eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gibi kişilerin konuyla ilgili açıklama yapmaması oldu. sakallarını kes

BAKAN KOCA’DAN CEVAP

Halk TV’den Gazeteci İsmail Saymaz’a depremle ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Koca, sakalını neden kesmediği sorusuna da yanıt verdi. Bakan Koca, cevaben, “Nasıl ifade edeceğimi bilmiyorum. Doğrusu onbinlerce canımızı kaybettiğimizi hissediyorum. hayatını kaybeden sağlık çalışanlarından, yıkılan bir hastanemiz ve sağlık çalışanlarımızdan bahsediyoruz.

“KESMEYİ SEVMİYORUM”

Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Defin süreci bitmedi. Yasımız devam ediyor. Anadolu’da cenaze sahibi definden sonra sakalını keser. Arama kurtarma çalışmaları bitmeden kesmek içimden gelmiyor, kesemedim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu